Przydatne gadżety kosmetyczne, które powinnaś mieć

Czy wiesz, że pierwszym gadżetem, jakie kupuje makijażowa maniaczka, jest podświetlane lusterko i zestaw dobrych pędzli? Wcale nie musisz mieć ich wiele, okazuje się, że mając już 3 czy 4 stworzysz doskonały make-up. Czy chcesz wiedzieć, co jeszcze przyda się w Twojej łazience, aby doskonale zadbać o urodę?

Podświetlane lusterko kosmetyczne

Czy chcesz poczuć się, jak u profesjonalnej makijażystki? Pomyśl o tym, ile razy zdarzyła Ci się urodowa wpadka lub jakiś mankament tylko dlatego, że tam, gdzie robisz makijaż, jest niewystarczające oświetlenie. Pamiętaj też, że zwykłe światło często mocno przekłamuje kolory, nie pokazuje ich pełni barw lub tłumi je, lub też zmienia odcień.

Do legend przeszły już historie, gdy dziewczyny malowały się przy tradycyjnym, ciepłym i słabym świetle żarówki, a na ulicy okazywało się, że po pierwsze przesadziły z ilością pigmentu, a po drugie kolor wygląda całkiem inaczej niż zamierzony, a tym samym efekt jest niezbyt korzystny…

Lusterko z podświetleniem ma też jeszcze jedną zaletę – widać w nim doskonale każdy włosek i najmniejszy szczegół, dlatego będzie bardzo pomocne np. przy wykonaniu zgrabnej kreski eye-linerem lub przy depilacji brwi.

Podświetlane lusterko to doskonały look, precyzja i nowe spojrzenie na twój makijaż.

Pędzle do makijażu

To prawda, że Twoim najlepszym przyjacielem w makijażu niekoniecznie są drogie, ekskluzywne kosmetyki, ale z pewnością będą to dobrej jakości pędzle. To właśnie one sa narzędziem pracy, one odpowiadają z jakość i wygląd kosmetyków, które nakładasz na buzię. Oczywiście pędzlami trzeba umieć się obchodzić, ale nie potrzeba do nich dużo wprawy, by opanować sztukę nakładania kosmetyków.
Im lepszy pędzel, tym łatwiej będzie ci się nim posługiwać i tym lepsze efekty osiągniesz, dlatego wybieraj je zawsze z uwagą i nie żałuj, jeśli musisz nieco więcej zapłacić za lepsze pędzle. Po prostu kup ich mniej – wcale nie potrzeba Ci kilkunastu, by się pomalować. Jakie pędzle do makijażu są absolutnie niezbędne?

  1. Pędzel duży, włochaty, zaokrąglony, czyli inaczej mówiąc pędzel do pudru.
  2. Duży włochaty pędzel, ale ścięty na górze, tzw. flat top, którym nałożysz mokre kosmetyki na twarz, czyli przede wszystkim podkład.
  3. Pędzel włochaty i niewielki do blendowania cieni – jego płaską częścią nałożysz kosmetyk, a włochatym szczytem pędzla zblendujesz i rozetrzesz krawędzie.
  4. Płaski, ścięty pędzelek do brwi – najlepiej, jeśli będzie ścięty po skosie, wówczas wykonasz nim makijaż ust, zaznaczysz kontur warg, a także zrobisz kreskę na powiece.

Drewniany grzebień

Czy znasz grzebień z drzewa neem? To drewniany grzebień o dość szeroko rozstawionych ząbkach. idealny do rozczesywania wilgotnych po kąpieli włosów – nie splącze ich i zapobiegnie elektryzowaniu. Hinduski zapewniają też, że drzewo neem ma właściwości pielęgnacyjne i oczyszcza skórę głowy, a przy ty doskonale wygładza strukturę włosa. Można go zatem używać nie tylko do włosów wilgotnych, ale też suchych, czyli wielokrotnie w ciągu dnia. Grzebień dba o włosy, nadaje im blasku i gładkości a ponadto – dzięki niemu nigdy nie będą się one przetłuszczać ani elektryzować, jak po wielu innych szczotkach do włosów czy grzebieniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *