Maseczka do twarzy w tabletce. Czy sheet mask podbije rynek?

Sheet mask to maseczki w odpowiednio uformowanych płatach, które nakłada się na twarz. Zyskują coraz większą popularność, a przywędrowały na rynek europejski jak zawsze z rejonów Azji. Intensywna pielęgnacja twarzy może występować w formie gotowych płatów nasączonych substancjami aktywnymi, ale na rynek wchodzą też sheet mask w formie… tabletek!

W drogeriach pojawia się coraz więcej maseczek do twarzy w płatach. Są coraz popularniejsze, bo ich aplikacja jest mniej problematyczna niż w przypadku standardowej maski. Nie trzeba niczego wyciskać, rozsmarowywać na twarzy, brudzić palców i z trudnością zmywać. Wystarczy płat z celulozowej tkaniny, który nasączony jest odpowiednimi substancjami czynnymi, wyjąć z jednorazowej saszetki, rozwinąć i nałożyć na twarz. Odpowiednie otwory na oczy, usta i nozdrza zapewniają funkcjonalność maseczki. Czy można wymyślić coś jeszcze bardziej innowacyjnego?

Można. Udowodnili to azjatyccy producenci kosmetyków, którzy wprowadzili do obiegu nową odmianę orientalnej sheet mask, czyli maseczkę w tabletce. Ta tajemnica azjatyckiej pielęgnacji to nic innego, jak zamknięta w postaci tabletki maseczka z celulozy, którą tym razem trzeba samodzielnie nasączyć odpowiednimi substancjami. W kieliszku przygotowuje się esencję w jednej z czterech proponowanych form:

  • esencję podstawową (15 ml hydrolatu aloesowego lub gotowego toniku);
  • esencję wzbogaconą (10 ml hydrolatu aloesowego i 5 ml żelu hialuronowego);
  • esencję extra (10 ml hydrolatu aloesowego, 5 ml żelu hialuronowego i 5 kropli serum do twarzy);
  • esencję mleczną (15 ml naturalnego mleka koziego, sojowego lub krowiego).

Oczywiście zaproponowane przez producenta esencje to tylko przykładowe mieszanki do nasączania maseczki celulozowej. Sheet mask można nasączyć według uznania takimi produktami lub ekstraktami roślinnymi, które najlepiej sprawdzają się na naszej twarzy. Ważne, aby ich ilość nie była większa niż 15 ml, ponieważ tyle zaleca się do przygotowania maseczki. A jak ją przygotować?

Sheet mask w tabletce wymaga nieco innego przygotowania niż standardowa maska w płacie. W tym przypadku maseczka zamknięta jest w tabletce, którą umieszcza się w kieliszku z 15 ml wybranej przez nas esencji. Maseczka przygotowana jest tak, że zaczyna chłonąć mieszankę i zwiększać swoją objętość. W ciągu kilku minut cała esencja zostaje wchłonięta, a sheet mask można delikatnie rozwinąć i nałożyć równomiernie na twarz dociskając starannie do powierzchni twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *