Nowy zapach od Comme des Garçons: Grace by Grace Coddington

Grace Coddington – światowej sławy modelka, dziennikarka modowa i stylistka. Swoją karierę w świecie mody zawdzięcza przede wszystkim ciekawej urodzie, rudym włosom i bladej cerze. Pod koniec lat 50. rozpoczęła się jej kariera modelki, która w ciągu kilkunastu lat poszybowała w górę. Dziś, w wieku 75 lat, Grace Coddington żegna się ze stanowiskiem dyrektora kreatywnego amerykańskiej redakcji Vogue. Mimo tego Coddington nie zwalnia tempa. W ostatnich latach wydała dwie książki biograficzne, a na rynek właśnie trafił zapach sygnowany jej imieniem!

Grace Coddington od wielu lat poszukiwała idealnego zapachu dla siebie. Jako, że pracowała dla wielu słynnych marek, miała sporo okazji do zaczerpnięcia inspiracji zapachowych. Kiedy pracowała dla domu mody Calvin Klein jej numerem jeden był zapach Eau de Toilette tej marki. Nieco później w królestwie jej zapachów dominować zaczął Chanel No. 19, który później zastąpił różany aromat perfum Hermès. Wydaje się, że dziś poszukiwania swojego stylu i wiodącego zapachu zostały zakończone. Coddington wydała właśnie swój własny zapach.

Perfumy Grace by Grace Coddington powstały we współpracy z francuską marką Comme des Garçons. Zapach już za chwilę będzie dostępny w sprzedaży, ale jego cena nie jest jeszcze znana. Z pewnością okaże się on hitem sprzedaży. Zresztą podobnie jak dwie książki, które rudowłosa stylistka wydała do tej pory. Każda inwestycja Grace Coddington okazuje się sukcesem. Z tego względu już dziś, mimo że perfumy Grace jeszcze nie znalazły się na półkach, wróży się im tak świetne wyniki sprzedażowe.

Perfumy Grace by Grace Coddington mają oryginalny, jak przystało na tę amerykańską ikonę, flakonik. Inspiracją dla stworzenia takiego opakowania były koty, które są ulubionymi zwierzętami projektantki. Wnętrze przedstawia się równie dobrze. Grace Comme des Garçons to kwiatowe perfumy dla kobiet. Łączą sobie nutę kwiatu brzoskwini, która przechodzi w zapach marokańskiej róży, żeby na sam koniec otulić aromatem białego piżma i ambry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *